skip to Main Content
+90 535 577 94 75 info@selgepansiyon.com

Köprülü Kanyon nedir?

Köprülü Kanyon, Isparta’nın Sütçüler ilçesinde başlayan ve Antalya’da denize dökülen, rafting yapmaya uygun bir akarsu. Rafting ve tatil yapılabilen bölgenin başlangıcında iki adet de tarihi köprü bulunmaktadir, küçüğü asıl usta tarafından, kemerli büyük köprü ise ustanın kalfası tarafından inşa edilmiştir. Köprülü Kanyon ismini de bu köprülerden almıştır.
Yaz aylarında günde 7 bin kişiye rafting imkânı sağlayan bu temiz nehrin suyu da kaynağından rahatlıkla içilebilir. Çevrenin tabii güzelliği iyi bir sayfiye yeri olmasında önemli rol oynamaktadır. Bu nedenle kanyon aynı zamanda turistik bir yerdir.
Köprülü Kanyon‘un başlangıcı Ispartanın güney doğusunda bulunan Kasımlar beldesidir.Nehrin asıl kaynağını Ispartanın ilçesi olan Aksudan gelen ırmak ve yine Ispartaya bağlı Karacahisar köyünden çıkan su oluşturmaktadır. Kanyon Kasımlardan Antalyanın Değirmenözü köyüne kadar yaklaşık 25 km boyunca dar vadilerden oluşmaktadır. Bu kısımda özellikle suyun yükseldiği zamanlarda yürüyerek geçiş zordur. Ama yaz aylarında yürüyerek geçiş yapılabilir . Değirmenözü köyünden sonra nehir tamamen açık alanda akar. Daha sonra nehir tekrar dar vadilere girer . Bu ikinci kısım Köprülü Kanyon Antik Köprüsüne kadar devam eder.Yine bu bölümde dik vadiler zor geçişler ve doğal güzellikler vardır. Kaynak: wikipedi

 

Köprülü Kanyon’a nasıl gidilir?

Tesisimiz (Köprülü Kanyonun Kalbi) Antalya’ya 90 Manavgat’a 60 km mesafededir. Antalya’dan Serik istikametinden devam edilir. seriği geçtikten sonra Taşağıl-Beşkonak tabelası bulunan (Antalya’dan yaklaşık 45 – 50 km sonradır bu sapak) sapaktan sola dönülür. Bu sapaktan da yaklaşık olarak 40 45km sonra Köprülü kanyona (Köprüçay) varılır. Yoldan 5 – 10 km kadar ileri gidildiğinde Selge Aile Pansiyon‘u tabelası ve karşısında arabanızı koyabileceğiniz otoparkı mevcuttur.

Dileyen müşterilerimize ücret karşılığında havaalanına özel servis yapılmaktadır.
0242 765 32 44 – 0535 577 94 75 – 0242 765 34 10 telefonlardan bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Köprülü Kanyon’da ne yenir, ne içilir?

Köprülü Kanyonda Köprüçay’ın hemen yanına kurulmuş çardaklarda serpme köy kahvaltısı yapabilirsiniz.

Öğle ve Akşam yemeklerinde, yine aynı şekilde çardaklarda Alabalık Sarma (asma yapraklarına sarılarak odun ateşinde pişirilen balık) başta olmak üzere kiremitte ET, kiremitte tavuk, pide, gözleme yiyebilirsiniz.

Köprülü Kanyon’da alkollü, alkolsüz içecekler mevcuttur.

Köprülü Kanyon Otopark, Market var mıdır?

Selge Pansiyon olarak tesisimizin hemen karşısında ÜCRETSİZ Otopark yeri vardır. Ayrıca Tesisimizin hemen girişinde, geniş ürün yelpazesinde ve uygun fiyatla satış yapılan MARKET bulunmaktadır.

Köprülü Kanyonda Tatil? Nerede Kalınır? 
Köprülü kanyon tatile, konaklamaya oldukça elverişli bir yerdir. Selge Pansiyon Köprülü Kanyon Antalya TATİL için oldukça güzel bir yerdir. Burada dilerseniz kendi çadırınızla gelip kamp yapabilirsiniz. Dilerseniz de tesisimizin birbirinden güzel odalarında konaklayabilir, kendinizi MACERA dolu bir Köprülü Kanyon Tatilinde bulursunuz. Kısacası Köprülü Kanyon Tatil için son derece güzel bir yerdir.

Back To Top